O FIRMIE

PTM powstał w 1992 r. w okresie niestabilnej sytuacji gospodarczej w Polsce. Zaczynając od handlu pojazdami zdobywaliśmy doświadczenie w wymianie zasobów na rynku międzynarodowym. Jego założyciel, Zbigniew Wyszyński do dziś sprawnie współzarządza firmą, która bazuje na wartościach zrównoważonego rozwoju i rodzinności. Jesteśmy specjalistami w zakresie transportu międzynarodowego (cała Europa oraz Rosja) Elastycznie dopasowujemy się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Szybko reagujemy na wszelkie zmiany otoczenia prawnego oraz technologicznego, tak aby dostarczać Klientom usługi na stabilnym, wysoce satysfakcjonującym poziomie.

SPECJALIZACJA

Obsługujemy klientów działających w przemyśle samochodowym, elektrycznym i elektronicznym, maszynowym i w dziedzinie opakowań. Często realizujemy dla naszych klientów dostawy awizowane na konkretny moment, uczestnicząc w procesie zwiększania efektywności i elastyczności oraz skracania cyklu produkcyjnego zgodnie z koncepcją „just in time”.

Kierowcy
Nasi kierowcy to odpowiednio przygotowani fachowcy. Przykładamy dużą wagę do ciągłego doskonalenia ich rzemiosła. Są wśród nich osoby odznaczone honorowymi dyplomami IRU za ponad 10-letni staż pracy za kierownicą i ponad 1 mln bezwypadkowo przejechanych kilometrów. PTM intensywnie działa w kierunku ograniczenia kosztów zużycia paliwa i ochrony środowiska. Wprowadziliśmy własny system szkoleń z ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Posiadamy doskonale przygotowanych kierowców szkoleniowych, którzy na bieżąco trenują i monitorują pozostałą załogę. 40% naszych kierowców to obywatele Białorusi i Ukrainy. Pozostała cześć zespołu także doskonale radzi sobie na specyficznym transportowym rynku wschodnim.
Ciągłe szkolenia i stałe podnoszenie świadomości dotyczącej wysokiej jakości wykonywanych usług transportowych pozwala stworzyć kadrę pracowników stanowiącą naszą przewagę konkurencyjną.
Jakość
W 2010 r. firma PTM wdrożyła system norm jakości i zarządzania środowiskowego zgodny z wymaganiami PN EN ISO 9001: 2009 i 14001: 2005.

Nasze cele środowiskowe to:
- ograniczenie emisji substancji szkodliwych w powietrzu poprzez utrzymanie dobrego stanu technicznego pojazdów oraz ich stopniowe zastępowanie pojazdami, które spełniają najnowsze, rygorystyczne normy emisji spalin,
- zwiększenie selektywnej zbiórki odpadów,
- przestrzeganie prawa i innych wymagań w zakresie ochrony środowiska,
- zmniejszenie zużycia paliwa przypadający na jeden pojazd,
- ciągła poprawa umiejętności i ochrony środowiska,
- zwiększanie świadomości naszych pracowników w zakresie ochrony środowiska.

Pracujemy nad uzyskaniem certyfikatu AEO (Autoryzowany Operator Ekonomiczny). Obecnie PTM spełnia pewne kryteria. Jesteśmy upoważnieni do otwarcia karnetów TIR w ramach procedury uproszczonej.

PTM GmbH
W 2012 r. PTM otworzyła swoją filię w Niemczech. Głównym jej celem było zabezpieczenie przepływu towarów do Rosji bezpośrednich klientów i dostosowanie się do ich potrzeb. PTM Internationale Transporte GmbH liczy około 20 pojazdów ciężarowych.
Certyfikat AEO
Pracujemy nad uzyskaniem certyfikatu AEO (Autoryzowany Operator). Obecnie PTM spełnia pewne kryteria. Jesteśmy upoważnieni do otwarcia karnetów TIR w ramach procedury uproszczonej.